Lugemissoovitus – suurepärane projektijuhtimise õpik


Juba ammu ei ole ma sattunud mõnest raamatust suurde vaimustusse. Seda enam kui tegemist oleks olnud õpikuga. Aga eile tabas mind eufooria hoog lugedes ühte projektijuhtimise raamatut. Kasutan võimalust ja jagan seda rõõmu teistega.

Eric Verzuh The fast Forward MBA in Project ManagementTeose täispealkiri on “The Fast Forward MBA in Project Management” ja selle autor on Eric Verzuh. Raamat ise on ca 500 lk pikk ja lisaboonusena leiab sellest lingid nii mõnelegi alla laetavale vormile mida annab oma projekti planeerimisel ja elluviimisel kasutada. See mis teeb raamatu eriliseks on autori kogemus – nimelt on Verzuh pikaajalise kogemusega professionaalne projektijuht, kes pakub oma teenuseid erinevatele organisatsioonide ning seetõttu omab kogemust kõiges kolmes sektoris. Sellest tulenevalt käsitleb ta raamatus projektijuhtimise teooriat väga universaalse nurga alt, juhtides aeg-ajalt tähelepanu mõne konkreetse organisatsiooni tüübi või tegevusvaldkonna eripärale. Meeldivaks boonuseks on ka see, et eraldi peatükk on pühendatud projektiportfelli juhtimisele, mis on vajalik, kuid millegi pärast üsna vähe käsitletud teema.

Lõpetuseks tahaks rõhutada, et antud õpik keskendub just nimelt projekti juhtimisele, mitte üksnes planeerimisele, rahataotluse koostamisele, v.m.s kitsale projekti elutsükli aspektile, nagu paljud õpikud seda teevad. Pigem leiab antud raamatust väga põhjalikku ülevaadet sellest, millised kompetentsid, teadmised ja oskused on hädavajalikud projektijuhile selleks, et viia ellu üks projekt edukalt algusest lõpuni, sõltumata sellest, millises valdkonnas tegutsetakse.

Lisa oma kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s