Avastamata ettevõtlusprogramm: Erasmus for Young Entrepreneurs


Ettevõtlusega alustamist toetatakse Eestis täna mitmel eri viisil. Selles postituses tahaks ma aga tutvustada ühte suurepärast noortele ettevõtjatele suunatud programmi, millest praegu teatakse äärmiselt vähe.

erasmus_for_young_entrepreneursKui pika ajalooga, üliõpilastele suunatud vahetusprogramm Erasmus on palju tähelepanu saanud, siis Euroopa Liidu poolt algatatud Erasmus For Young Entrepreneurs on midagi üsna tundmatut. Kahe Eestis programmi esindavate organisatsioonide (Marketingi Institut ja Tartu Loomemajanduskeskus) kaudu on praeguse seisuga Eesti poolt osalejaid olnud kõigest 15, neist mitte ühtegi vastuvõtva poole rollis.

Vaatamata väikesele popullarsusele on see programm kindlasti tähelepanu väärt. „Erasmus noortele ettevõtjatele” on rahvusvaheline vahetusprogramm, mis annab uutele ettevõtjatele ja neile, kes soovivad ettevõtjaks saada, võimaluse õppida muudes programmis osalevates riikides väikeettevõtteid juhtivatelt kogenud ettevõtjatelt. Alustav ettevõtja külastab kogemuste vahetamise eesmärgil kogenud ettevõtja ettevõtet ja viimane aitab uuel ettevõtjal omandada väikeettevõtte juhtimiseks vajalikke oskusi.

Programmi kasu on mõlemapoolne: vastuvõtjale on kasulik saada teada, millise mulje tema ettevõte jätab. Lisaks saab ta võimaluse teha koostööd välisriigi partneritega ning saada teavet nende turu kohta.

Üks programmi raames Eestist Itaaliasse läinud noor ettevõtja Terje Rattur kirjeldab oma värvikat kogemust blogis http://terjeitaaliaseye.blogspot.it, millega kindlasti tutvuda tasub:

Loodan sealt kaasa võtta parimad praktikad, teadmised ja kogemused, kuidas arendada ühest kenast kohast turismisihtkoht, kuidas kaasata kogukonda ning tuua seeläbi sünergiat, koostegemist ja jõukust kõigile. Eks ma loodan oma kogetu ja õpitu rakendada Lüganusel 😉

Külastust rahastab Euroopa Liit.

Täpsemat infot programmi kohta ning selles osalemise tingimuste kohta leiad eestikeelsel kodulehel.

Lisa oma kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s