Viis nippi, kuidas tulemuslikult ühisrahastusplatvormi kaudu raha koguda


Kirjutasin varem sellest, millised ühisrahastusplatvormid erinevate projektide jaoks sobivad. Samas on selge see, et tihti ei piisa ainuüksi projekti veebikeskkonna ülespanemisest. Kuidas tagada ideele vajalik toetus?

Alljärgnevalt leiad viis nippi selle kohta, kuidas muuta oma projekt atraktiivsemaks, et see soovitud annetuste summa kokku koguks.

  1. Planeeri oma kampaania hoolega

Ühisrahastusplatvormid on hea koht, kus tulla välja alustava projektiga. Erinevalt fondirahastusest ei pea sa sel juhul teadma kõiki projekti pisidetaile lõpuni välja. Samas on see koht, kuhu pole mõtet tulla juhul, kui Sinu sõnum pole täpselt läbi mõeldud. Kaalu hoolega, kellele, kuidas ja miks Sa oma üleskutse suunad, ning mis peaks neid kõnetama nii, et nad oleks nõus selle heaks raha annetama.

  1. Valmista kaasahaarav esitlus

esitlusVaru pilte, värvikalt kirjutatud tekste, näiteid elust ja muud sarnast. Kõige paremini toimib aga ühisrahastusplatvormis video, mis annab ülevaate Sinu ideest ja sellest, milleks täpselt raha kogud.

Oluline on see, et esitlus jätaks hea ja professionaalse mulje: veendu, et Sa ei teinud kirjavigu, et pildid on hea kvaliteediga ning kindlasti on Sul mõni tuttav, kes videost ebaõnnestunud lõigud välja lõigata aitaks.

  1. Kaasa sotsiaalmeedia

sots mediaVähesed meist on valmis olema esimesed annetajad uude projekti. Meil kõigil toimib alateadvuses eelarvamus, et asi on hea siis, kui inimesed enne meid on sellesse juba panustanud. Selleks, et annetusskoor lahti lüüa, kaasa sotsiaalmeedia abil oma tutvusringkond. Kui esimesed annetused tehtud, on seda lihtsam “maha müüa” ka laiemale ringile. Ning siin on taaskord sotsiaalmeedia abiks.

  1. Suhtle

suhtlePüüa näidata, et kampaania taga on reaalsed ning väga motiveeritud inimesed. Värskenda lehe sisu, suhtle sotsiaalmeedias, vasta kõikidele kirjadele, mis annetusplatvormi vahendusel tulevad. Suur annetajate hirm on alati see, et nad võivad oma raha nö tühja auku või valeks otstarbeks ära anda. Lase neil näha, et Sa tõesti oled olemas, ning tõepoolest tegutsed oma eesmärgi saavutamise nimel.

  1. Paku midagi vastu

pakuvastuOsad platvormid annavad võimaluse koguda puhtal kujul annetusi ilma, et annetaja midagi otseselt vastu saaks. Samas võib olla hea mõte kinkida annetajale midagi sümboolset tema heateo eest. Sellel on mitu põhjust. Esiteks aitab mõni Sinu ettevõtmise sümboolikaga ese sõnumit levitada (aga see peab olema tõepoolest ilus, et seda tõepoolest kasutataks). Teiseks võib kaalukama annetuse premeerimine mõjutada inimesi andma mõnevõrra suurema rahasumma, kui nad oleks seda muidu teinud.

Kas Sinulgi on kogemus ühisrahastusplatvormi kaudu raha kogumisega? Anna teada, kuidas Sul läks, ning millist nõu Sa teistele oma kogemusest annaks.

One thought on “Viis nippi, kuidas tulemuslikult ühisrahastusplatvormi kaudu raha koguda

  1. Pingback: Kirsid tordil: mida pakub ühisrahastusplatvorm peale raha kaasamise? | Ideesahtel

Lisa oma kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s