Briti Suursaatkond algatas sotsiaalse ettevõtluse projekti õpilastele


KrislinVeebruaris algatas Briti Suursaatkond koostöös Haridus-ja Teadusministeeriumiga sotsiaalse ettevõtluse teemalise projekti õpilastele. Projekt nimega HERO (Hooliv Ettevõtja Rikas Organisatsioon) tõi kokku eesti ja vene koolide õpilased, kes võistkonnad moodustades oma sotsiaalse ettevõtte projekti looma asusid. Kokku tuli oma 40 noort vanuses 13-16 kaheksast eri koolist üle Eesti. Ideesahtlile tutvustas projekti põhjalikumalt Krislin Aedla, Briti Suursaatkonna avalike suhete nõunik.

Projekti avalöök toimus Mektroy Innovatsioonikeskuses, kus osalejad tutvusid nii sotsiaalse ettevõtte mõistega ja ärilõuendi töövahendiga. Päeva juurde kuulusid erinevad harjutused, mis omavahelist tutvumist ja koostööd lihtsustasid ning ärimaailmas toimuvast networking‘ust aimu andsid. Teiste hulgas astus õpilaste ette Jaan Aps Sotsiaalse Ettevõtluse Võrgustikust ja eelmise aasta Junior Achievement õpilasfirmade võistluse võitja Teamo, Tallinna Õismäe Vene Lütseumist. Päeva avas Briti suursaadik Eestis Chris Holtby.

hero1

Tiimitöö jätkub veebi vahendusel. Võistkonnad täidavad etteantud ülesandeid nagu turuuuringu läbiviimine ja potentsiaalsete partnerite identifitseerimine. Igale meeskonnale leiti abiks vastavalt nende tootele või teenusele mentor, kes neid nende projekti osas nõustab. Projekt lõppeb mais finaaliga, kus võistkonnad uuesti oma partneritega teisest koolist kohtuvad, koos esinemiskoolituse läbivad ja oma projekti žüriile esitlevad. Võitja võistkonna kutsub Briti suursaadik ärilõunale, et nende ideest lähemalt kuulda ja neid asjakohaste partneritega kontakti viia.

Õpilaste ideed on olnud väga loomingulised ja erinevad. Näiteks on üks tiim välja mõelnud teenusvahenduse pensioniealiste ja koolinoorte vahel, teine aga kaupluseformaadi, mis tegelikult abivajajatele kaupa tasuta annab.

hero 2

Ennekõike on HERO projekti eesmäek anda võimalus noortele Eesti eri paikadest üksteisega tutvust teha ja üheskoos sotsiaalsest ettevõtlusest paremat arusaama kujundada. Kindlasti annab kogemus neile suurel hulgal ettevõtlikkust ning pealehakkamist ja loodetavasti inspireerib ka miks mitte reaalselt sotsiaalse ettevõtlusega end siduma.

Lisa oma kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s