Tööriist projekti mõju kavandamiseks


domino effectProjekti rahataotluse hindamisel on muutunud järjest olulisemaks projekti kavandatav mõju. Rahastaja tavapärane ootus on praegu see, et taotlust esitaval ühingul on selge teadmine sellest, milline on tema projekti pikaajaline panus ühiskonda.

Projekti planeerimisel ja rahataotluse paberitega tegelemisel kipume me kõik keskenduma korralduslikele üksikasjadele ja suur pilt võib korraks fookusest kaduda. Teine oluline tõsiasi on see, et kaugeltki mitte kõik projektid ei ole välja arendatud n-ö õpikunäite eeskujul, kus esmalt pannakse paika nende pikaajaline mõju ja alles siis minnakse konkreetsete tegevuste juurde.

Just nende murekohtade leevendamiseks pakun välja töövahendi, mis on abiks projekti pikaajalise mõju ettenägemiseks. Taaskord on tegemist lõuend-tüüpi tabeliga, mis aitab samm-sammult liikuda projekti mõistes rohujuure tasandilt suure pildini välja.

mõju

Tabeli täitmist alustatakse veergude kaupa vasakult paremale. Tähtis on veenduda, et vasakpoolses veerus on olemas kõik eeldused, tagamaks parempoolsesse veergu kirja pandud areng.

Tabelis on esitatud tugiküsimused, mistõttu ma siin pikemat selgitust täimise protsessi kohta välja ei too. Ainuke soovitus on see, et mida konkreetsemalt asjad tabelisse kirja saavad, seda kergem on hiljem oodatavat mõju rahataotluses veenvalt kirjeldada.

Allalaetav PDF on prinditav kuni A1-suuruses, seega on seda hea ja mugav võtta tiimi ajurünnaku abivahendiks, täites veerud post-it-paberitega.

Arvutis täidetavat PDF-i lae alla siit. PDF-i saad täita näiteks Adobe Readeri abiga.

Siinkohal soovitan lugeda ka meie varasemat postitust, kus Mari-Liis Dolenko selgitab, miks rahastaja jaoks mõju on nii oluliseks muutunud ja kuidas seda punkti rahataotlusest hinnatakse.

3 thoughts on “Tööriist projekti mõju kavandamiseks

  1. Pingback: Kolm trendi, mida juht peaks 2016. aastal silmas pidama | Ideesahtel

  2. Pingback: 5 eduka rahataotluse tunnust | Ideesahtel

  3. Pingback: 5 sammu mõju hindamisel | Ideesahtel

Lisa oma kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s