Skill Mill – noorte õigusrikkujate teine võimalus


3123123Ettevõtluskonkursil Ajujaht on praeguseks jäänud konkurentsi 30 kõige tugevamat meeskonda. Nende seas on ka kolm sotsiaalset ettevõtet. Üks neist on Skill Mill, keda tänases postituses veidi põhjalikumalt tutvustame.

Mis on Skill Mill?

Skill Mill'i programmi osalejad tööpostil

Skill Mill’i programmi osalejad tööpostil

Skill Mill on sotsiaalne ettevõte, mis loodi esmakordselt Newcastle’s 2013. aastal ning mis nüüd laieneb teistesse linnadesse üle Suurbritannia. Teistest riikidest piloteeritakse seda ettevõtmist esimesena Eestis.

Koostöös avaliku, era- ja kolmanda sektori organisatsioonidega pakub Skill Mill töövõimalusi endistele noortele õigusrikkujatele vanuses 16 kuni 24. Praegu on paljud neist ilma töö ja hariduseta, paljudel on pikk kuritegude register ja paljud on ka vangis istunud. Skill Milli abiga saavad need noored võimaluse palgatööks ja koolituseks, kus õpivad tegema erinevaid, enamjaolt keskkonnaga seonduvaid töid: nt veekogude korrastus, väikesemahulised haljastustööd, üldised keskkonnahoiu hooldustööd jms.

Milles seisneb The Skill Milli mõju?

Skill Milli esmane eesmärk on vähendada õigusrikkumisi, anda osalejatele töökogemust ja oskusi, et aidata neil saada tööd tulevikus. Pikemaajaline eesmärk on võidelda tööandjate ja laiemalt ühiskonnapoolse diskrimineerimisega noorte endiste õigusrikkujate suhtes.

Milline on The Skill Milli ärimudel?

12316430_10153115506781415_5208079700929327500_n-e1450784901218

Skill Mill Eesti tiim: Katri-Liis Reimann ja David Parks

Iga noor inimene, kes töötab Skill Millis kuus kuud, saab “järgmise sammuna” tööd, mida võimaldab programmi kaasatud erasektori partner. Need partnerid on eraettevõtted, kelle Skill Mill või muud tööturu vahendajad on koostööks leidnud. “Järgmise sammu” töökohti toetavad tavaliselt täiendavad meetmed, mis katavad tervisekindlustuse, praktika või noorte palga. Sel viisil, osutades ettevõtetele tasulist teenust, ei ole organisatsioon sõltuv vaid sihtfinantseerimisest.

Programmi oluline eesmärk on vähendada ka väärarusaamu ja negatiivset suhtumist endiste noorte õigusrikkujate suhtes ja edendada nende tööhõivet, rakendades avalike suhete ja turunduse strateegiaid.

Lisaks Ajujahis osalemisele on Skill Mill võitnud neli riiklikku auhinda noorte õigusemõistmise ja keskkonnajuhtimise valdkonnas ning Eurocitiesi organisatsioon Euroopa Sotsiaalne Foorum on tunnustanud ettevõtet kui parima praktika näidet.

Lisa oma kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s